obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
obrazok Vandre: Slovenský raj - jeseň 2011
obrazok
Publikované: Štvrtok, 29.09. 2011 - 06:32:01 Od: mirčit
Polienko z potuliek a vandrovSlovák - jeseň 2011A znova som v hre. Po zabehávacom šuli- muli vandríku RYSY, ktorý bol nezabudnuteľným zážitkom a z každého z nás dokázal vytiahnúť aj nemožné, sa Rikmen (Kiďo) rozhodol pokračovať v šťastnom ťahu šuli- muli vandríkov a konečne prišiel na rad SLOVENSKÝ RAJ.

Zostava účastníkov bola priam šťavnatá. Veď uznajte - nenaládový Rikmen a jeho málovravná Zuzulík a ich veľmi obratný, pohotový synček Domčo, ďalej ukecaný Sendy, smieško Bobeš a jeho vytrvalá Alenka, tatino Palyno a moja nie zanedbateľná maličkosť.

Po ceste vlakom, ktorá prebehla v družnej debate spolupútnikov sme vystúpili vo Vydrníku a vydali sa určeným smerom - to znamená tam, kde určil Rikmen. Po polhodinke vykračovania sme sa dostali do Hrabušíc a tešili sa na žltý mok, ktorý nám dodá sily, povznesenej nálady a pocitu, že svet nám patrí.

 

Keď sme si už v  tretej krčmičke dávali povzbudzujúcu tekutinu, dostávali sme s Palynom pocit, že sme na Pieninskom pochode dobrej nálady - kde bolo doslova povinnosťou zastaviť sa v každej krčmičke. Zrazu šéf zavelil, že stačilo ( lebo samozrejme to naberalo až veľmi uvoľnenú atmosféru ) a všetci ako „poslušné" ovečky sme sa vydali zdolať tiesňavu PIECKY, kde nikomu z  nás nerobilo najmenší problém poskakovať po rebríkoch, dokonca aj reťaze sa nám zdali zbytočné.

Po krátkom bufete nad SUCHOU BELOU sme sa pobrali  pozvoľna zabivakovať neďaleko Bikárky. Ani sme sa nenazdali a boli sme na vytúženom mieste. Tam sme zložili svoje energiou nabité údy. Každý sa pohrúžil do rutinných činností - stavania stanov, zakladanie ohňa, prezliekanie, príprava večere a ako inak vyprázdňovanie pohárikov.

 

Bobešovi pomohla táto činnosť až k tomu, že začal zo seba súkať jednu smiešku za druhou. A poviem Vám, že niektoré smiešky nepoznala dokonca ani jeho Alenka. Pre tých ktorí sa nemohli zúčastniť tohto posedenia s nami, dám aspoň jednu smiešku. Účinkuje v nej Bobeš, striptérka a jeho kolegovia.

Podstatou smiešky - Bobeš vtipálek sa rozhodol, že nejako zaujme inteligentnú striptérku počas jej vystúpenia a vymyslel skvelý spôsob - jednoducho odpadnúť rovno pred jej sporo oblečené telo. Tá sa ako rodená profesionálka chytila príležitosti a začala sa svojou ničím odetou mušličkou obtierať o jeho odpadnuté svalmi vypracované telíčko. Bobeš ignoroval pokriky svojich kolegov - otvor oči, otvor oči a zodpovedne odohral svoju životnú hereckú rolu a ako inak - videl tak veľké ..... . Ceeeeeeeeeeeeeeelý Bobeš.

Keď už smiešky došli a zázračná tekutina tiež, pobrali sme sa všetci do svojich príbytkov a zaspali s úsmevom na perách. Druhý deň to už nebolo také lážo plážo. Akosi určený smer nemal konca-kraja a my sme začali mať strach o telesné schránky niektorých účastníkov nášho šuli-muli výletíku.

U niektorých jednotlivcov to zase malo opačný efekt a dostávali pocit, že šľapania je ešte málo a prečo si trasu trocha nepredĺžiť. Čo tak aspoň dvakrát zablúdiť, to by šlo, však? Preto sme to s Palynom skúsili a  samozrejme, že sme prišli nato, že bez bežiacej časovky nebude možné stihnúť vlak.

 

Naša skvelá kondička nás nesklamala a stihli sme si v Dobšinskej dať jedno vytúžené pivečko, a prečo nie, veď sme zase celý víkend nič nepili. Vtedy sme ešte netušili, že nás čaká najpríjemnejšia cesta vlakom, super výhodná - v cene lístka - sauna, niekoľko milimetríkov štvorcových len na jedného cestujúceho, veľmi príjemná vôňa vychádzajúca z psieho kožucha, ktorý si očividne tiež bol užiť krásy prírody.

Vychutnávanie tohto luxusu nám len trošička kazilo veľké mlčanie Domča, z ktorého Palyno chytal osýpky a miestami sa dostával do stavu, že nás opustí - či už výskokom z vlaku, alebo premiestnením sa do interiéru WC, ktoré nemusím prízvukovať malo glanc - total luxusu.

So širokým úsmevom na perách sme sa rozlúčili v Kysaku, lebo naliehavosť návratu domov sa u Bobešovcov extrémne prejavovala čoraz viac a preto mi nebolo dopriate dať si jedno, dve, tri, štyri pivečká alebo čo ja viem koľko by ich bolo.

Na záver poviem len toľko - CHCEM TAM ÍSŤ ZAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mirčit.Poznámka: Ďalšie fotografie z vandru nájdeš vo fotogalérii
 
Súvisiace odkazy
· Hľadaj v téme Polienko z potuliek a vandrov
· Hľadaj v článkoch od autora: mirčit


Najčítanejší článok na tému Polienko z potuliek a vandrov:
6 nocí v hamace aneb Slanské vrchy 2013

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 3.33
Hlasov: 3

Dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Zdieľať na FB
"Slovenský raj - jeseň 2011" | Prihlásiť/Registrovať | 4 komentárov | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa

Re: Slovenský raj - jeseň 2011 (Hodnotenie: 1)
Od: Kidacka - Piatok, 30.09. 2011 - 20:22:29
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Vsetko bolo ako opisala Mircit, az na to ze Bobesova smieska v jeho original podani bola dost lepsia a pivo v Kysaku za danu cenu neskutocne, az sme lutovali ze vlak ide az tak skoro
... Tesim sa opat...
Kidacka
Re: Slovenský raj - jeseň 2011 (Hodnotenie: 0)
Od: Anonym - Sobota, 01.10. 2011 - 07:19:11
 
Veľmi do bré vystihnuté. Gratulujem.
Re: Slovenský raj - jeseň 2011 (Hodnotenie: 1)
Od: mirčit (msgregorovce@centrum.sk) - Sobota, 01.10. 2011 - 19:20:55
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
 
Tak samozrejme, kto pozná Bobeša, vie, že podanie tejto smiešky ním samým muselo byť úchvatné, ďakujeme ti Bobeš a pripravuj si ďalšie

Re: Slovenský raj - jeseň 2011 (Hodnotenie: 1)
Od: Palyno - Sobota, 01.10. 2011 - 07:20:51
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://www.osadnici.com
To bol Palyno.
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam