obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
obrazok Vandre: Jarný pozdrav zo Zemegule
obrazok
Publikované: Sobota, 02.04. 2011 - 13:41:40 Od: kepo
Polienko z potuliek a vandrov

Jarné ohne T.O.OSARôzne skupinky bytostí z galaxie Mliečnej dráhy, Slnečnej sústavy, tretej planétky (mimochodom gýčovo namodralej farby) jej planetárneho systému, zvanej Zem, zo stredu  ľavej časti ostrova EuroÁzia (ktorý si domorodci nevedno prečo rozdelili na polovičky pohorím nazývaným Ural), z nevýraznej krajinky preslávenej hlavne chovom kučeravého zvieratstva (ktorému následne kradnú kučery, ba dokonca i bielu tekutinu z výrastkov na tele)sa po jednom obehu svojej materskej hrudy okolo stredu ich planetárneho systému, v pravidelných intervaloch rozbiehajú do lesov (pozn.red.: nepravidelné zhluky vegetácie i fauny).Sledovali sme ich, zo začiatku chaotické a nekoordinované pohyby, snažili sa pochopiť ich správanie, zvyky. Došli sme k záveru, že sa to nedá, zatiaľ je to pre nás nepochopiteľné. Preto sme sa rozhodli popísať stav, ako sme ho vnímali, nech náš milý čitateľ si spraví záver sám...

Už v piatok sa začali rojiť na miestach zvaných „železničné stanice" jedinci poväčšine dvojnohí s asi módnymi umelými hrbmi (pozn: neskôr zistené: sú to prenosné skladiská). Čo by ani nebolo takou zvláštnosťou, to tieto tvory robievajú, ale tentokrát sa medzi veselo farebne rozlietaný dav asimilovali jednotlivci nenápadných, hlavne lesných (viď. poznámku vyššie) farieb. Rozhodli sme sa zamerať hlavne na nich.

Neustále dopĺňanie tekutín jednotlivcami, v danom prípade vraj Zistili sme ich presun v  kovových krabiciach do časti zvanej Malá Lodina. Vyrážali zo stredísk  Košice a Prešov. Podľa všetkého presun v kovových krabiciach musí ich organizmy veľmi dehydrovať, nakoľko hneď zamierili do budovy s  nápisom Pohostinstvo (pozn.: predpokladá sa, že je to najdôležitejšia budova v ich kultúre, nakoľko snáď niet jedinca, čo by sa v nej nezastavil. Podľa autora knihy „Zaostalé civilizácie na ľavo od Čiernej diery č.55" by sa mohlo jednať o uctievanie bohov, nakoľko ich mená sú často hneď nad vchodom do budovy a požívanie tekutín musí byť nejakou obetou, nakoľko sme dokázali, že tie tekutiny musia mať na ich organizmy neblahý vplyv...)

Po chvíli vyrazili cez les na neveľkú lúku (pozn.: les s veľmi nízkou vegetáciou). Pomocou organických zvyškov založili oheň. To nám znemožnilo ich vizuálne sledovanie, nakoľko jedinec zvaný Sendy hádzal toľko odpadu do ohňa, že nám odišli všetky senzory, ako to pozemšťania pekne vystihli „do vylučovacieho otvoru".

Môžeme však potvrdiť, že pred svitaním už žiaden obyvateľ nepobehoval ani nespieval (pozn.: divné, koordinované zvuky vychádzajúce prevažne z jedného z otvorov v hornej časti tela. Toto zaradenie bolo napadnuté po zistení, že niektoré jedince vydávajú zvuky aj z iných častí tela.)

Organický odpad ohraničený vulkanickými vyvrelinamiV sobotňajšom dopoludní pribudli  ďalší jednotlivci, divným spôsobom  si podávali pravé horné končatiny, za pokriku „Ahoóój". Následne spoločne nosili na kopu organický odpad do tvaru našich dávno nepoužívaných pristávacích plôch, ktorý ohraničili vulkanickými vyvrelinami.

Jeden z riadiacich jednotlivcov - BobešHlavne pod vedením nadriadených v  klobúkoch (pozn.: pokrývka hornej časti tela) „Bobeša" a „Alenky" všetci zmätene celé popoludnie pobehovali po lúke, hádzali tenké kmene stromov do valcovitých predmetov, vulkanické vyvreliny do štvorcových predmetov a pod. Ich činnosť nebola presne tématicky zaradená, ale niektorí jednotlivci za ňu večer pri ohni dostali drevené predmety pomaľované rôznymi výjavmi. Nie všetci, odlišovali sa tí, na ktorých pokrikovali „Umí", „Vie" a „Pridá". Zuzka však kričala „Plackožrúti!" a „Každý ma kamarátov, len ja..." Výkriky sa nepodarilo priradiť...

Ničia svoju prácu K večeru jeden malý, s chráničmi vizuálnych prijímačov, zvaný Kepo, priniesol odniekiaľ  prenosný oheň a zapálil tú kopu organického odpadu za spevu (viď pozn. vyššie) piesne, z  ktorej sa nám podarilo zachytiť niečo ako „Vláááájka vzhuúúúúru letiíííí..."

Potom na chvíľu stíchli a zase rozhadzoval rukami ten malý. Alenke a Bobešovi zložili poklonu malými žltými zdrapmi textílie, tí sa usmievali a radovali, všetci im podávali ruky...

Do svojich prenosných domovov pozaliezali niektorí až nadránom.

V  nedeľu sa zadymení, unavení, spotení vybrali k železným krabiciam. (pozn. dehydrovanosť, ako sme už spomínali je vlastná týmto tvorom, takže dopĺňanie tekutín je im vlastné asi ako dýchanie, preto sa o ňom už nerozpisujeme)

Zhrnutie:

Vôbec nie je jasné, prečo sa títo jedinci vzdávajú výdobytkov svojej civilizácie, prečo sa trápia zaťažovaním organizmov v nerovnom teréne, prečo tak fascinovane vedia hľadieť do horiaceho odpadu, prečo tak často vydávajú z otvorov „spev", odkiaľ vedia kedy a kde sa majú zgrupovať, prečo sa chytajú za horné končatiny atď. atď.

Otázok je tak strašne veľa, že nemáme odvahu robiť závery...

E.T.

 

 
Súvisiace odkazy
· Hľadaj v téme Polienko z potuliek a vandrov
· Hľadaj v článkoch od autora: kepo


Najčítanejší článok na tému Polienko z potuliek a vandrov:
6 nocí v hamace aneb Slanské vrchy 2013

Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

Zdieľať na FB
Súvisiaca téma

OSAda a jej život

"Jarný pozdrav zo Zemegule" | Prihlásiť/Registrovať | 7 komentárov | Hľadať v diskusii
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: Kidak - Nedeľa, 03.04. 2011 - 11:57:17
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu) http://www.osadnici.com
Tak ,,toto" v tebe celý dlhý čas driemalo? Hmmm...
,,Umí a přidá"
p.s.: To čítanie sci-fi ruských autorov v dectve ťa milo poznačilo ;)

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: feferonik - Utorok, 05.04. 2011 - 21:45:20
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Kepko, super napisane!!!!

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: bobes - Streda, 06.04. 2011 - 08:43:56
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Kepko, ty sa nezdáš. Tak ty ovládaš nielen inauguračné protokoly, ale aj štylistiku. Skvelá úsmevná parafráza na Srdeční pozdrav ze Zeměkoule. Každú chvíľu som očakával niečo v štýle: "Šéfe, neměl by ste pro nás nějakou zatracenou zkuenou práci?"
Budeš písať reporty, len tak zhučí.

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: Kidacka - Streda, 06.04. 2011 - 15:59:56
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Kepo ma sice predbehol v napisani clanku, lebo uz aj aj som mala nejaku tu vetu v PC, ale nelutujem (tentokrat), ze to urobil. Ku podivu ovela lepsia rec ako prijimanie novych OSAdnikov... A len na porovnanie mojho textu, nazov bol Migrena aneb Sendyho hetrik a vsetkym je jasne, ktorym smerom sa uberalo moje ponimanie Jarnika...
Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: bobes (sinai@rotkiv.sk) - Štvrtok, 07.04. 2011 - 09:07:29
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
 
Sendyho hetrik je krásny názov. Presne viem, o čom ten článok mal byť. Zuzka, veď ja ti nejakú tú placku namaľujem. Len tak, z kamarátstva. Ako darček namiesto soletiek, keď sa stretneme na Solivare.

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: atti.hombre - Nedeľa, 10.04. 2011 - 08:59:24
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Originálne...pojatie geniálne a toto chce placku...dajte mu plackúúú!

Re: Jarný pozdrav zo Zemegule (Hodnotenie: 1)
Od: Ágo - Utorok, 12.04. 2011 - 19:00:31
Velmi zajímavé, netradiční a neotřelé pojetí. Chvílemi jsem čekal, odkud se vynoří Majka z Gurunu. Škoda, že jsem u toho nebyl...
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam