obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
Aktuality

Aktuality publikované skôr
24.03.2021:

Ahoj kamarádi

Nedávno jsem dostal knihu, která se trochu vymyká.

Nejvíce mě oslovilo, že autor - sám také tramp - popisuje všechny tyto záležitosti právě očima trampa. Ať už to byl vývoj pomůckek na spaní v přírodě, způsob nošení výbavy na hrbu, nebo stany, celty, dále místa, kde trávili mnohdy dlouhé noci, a také v čem vařili a jak a čím si svítili.
Přibližuje způsoby putování, kterými si sami prošli - po vodě, na kolech, s kočárkem a také bílou stopou a všechny záležitosti s nimi spojené. Vše doplňuje svými kresbami Miki Ryvola.
Nejen že jsem se dost nasmál, ale místy mi byly příhody více než blízké. Zkrátka tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

Ágo
 

14.12.2019:

Dne 4.12.2019 se vydal na poslední vandr náš dlouholetý kamarád Kousek, který nás provázel vandry 25 let a nesmazatelně otiskl stopu do našich srdcí. Při této cestě nechť ho provází naše vzpomínka a přání klidného spánku.

Ágo a Tomáš za všechny kamarády z Kouskovi blízkosti.

 https://www.youtube.com/watch?v=swBvHFNyFeA

14.11.2017: Dovoľte mi predstaviť moju novú knihu, z prostredia Divokého Západu a Indiánov.

Knihu je možné objednať si tu https://www.preskoly.sk/p/408097-biele-srdce/
ale aj zakúpiť v sieti predajní PantaRhei alebo Martinus.

BIELE SRDCE

Túžba po dobrodružstve privedie mladíka Jima Hudsona do malého mesta na
americkom stredozápade. Netuší, že jeho sen stať sa zlatokopom sa nikdy
nenaplní. Osud mu pripraví inú životnú cestu, plnú skúšok a nečakaných zvratov,
 ale aj lásku v podobe domorodej ženy Sussanne. Keď sa Jim rozhodne spojiť
svoj život s jej, prijme tým aj údel jej ťažko skúšaného národa, ktorému
belosi neprisúdili budúcnosť. Z nerozvážneho mladíka sa stane vyzretý a azda
aj predčasne zostarnutý muž, ktorý si po smrti svojej rodiny uvedomí to
najpodstatnejšie: že má voči národu, ktorý ho uznal za svojho, nesplatený dlh
a že sa musí pokúsiť zachrániť ho.

Román BIELE SRDCE približuje čitateľovi aj veľké historické udalosti USA
druhej polovice 19. storočia – slávnu bitku pri Little Bighorne či masaker pri
Wounded Knee. Tieto fakty umne dopĺňajú hodnovernosť tohto napínavého
dobrodružného príbehu.

S pozdravom

Vlado Bis viac...
23.03.2017: KOTA 79 už 20. apríla je kanoistický závod tých najdrsnejších mužov divočiny, lovcov kožušín, traperov, trempov a desperádov na rieke Hron. Cieľom je za tri dni dosiahnuť kótu 79, motorest STOP v Kozárovciach. Počas plavby čaká na udatných synov prérie plavba cez cudzie kmeňové územia a mámivé pokušenie ohnivej vody. Muži si všetky potraviny, kožušiny a strelivo povezú v kánoe. Jedine počas krátkych zastávok v traperských staniciach alebo zlatokopeckých táboroch môžu nadobudnúť zásoby výmenou za zlatý prach alebo vzácne kožušiny. viac...
20.01.2017: Pred niekoľkými dňami do schránok predplatiteľov odišlo štvrté číslo Severky z roku 2016. Náhodou sme pri archivácii prišli na to, že je to jubilejné - sté číslo, keď nepretržite vychádza od roku 1989.

V súvislosti s tým na stránkach nájdeš rozsiahly výpočet redaktorov, spolupracovníkov a prispievateľov, ktorých bolo za tie roky naozaj požehnane. Prečítať si ale môžeš aj pravidelné rubriky - v Múze predstavujeme tvorbu kamaráta Šupáka, v Porte Bohemica tradične výber z trapsaveckých prác českých autorov. Správy z ciest dokončujú Jokove putovanie romantickou francúzskou krajinou. S prestávkou sa vracia rubrika Na zelenú nôtu, Lucky popisuje ekologické aktivity trampov v Starej Ľubovni. Výročia trampských osád a 50. výročie úmrtia Gézu Včeličku patria do rubriky Po stopách tulákov.

Nechýba trochu humoru aj zamyslenia, miesto majú aj krátke správy Z cancáku. Tip na vander ťa môže zaviesť do Pálenčárne a do pozornosti dávame prípravy 10. celosvetového a 24. česko-slovenského potlachu.

 

viac...
16.08.2016: Pred 11 rokmi  Trampské združenie Severka v spolupráci s mnohými kamarátmi a kamarátkami a Slovenským národným múzeom pripravilo v Martine výstavu Svet trampingu, zdalo sa logické pokračovať v ďalšom zbieraní a získavaní artefaktov trampskej histórie, s cieľom vytvoriť akési slovenské múzeum trampingu viac...
01.08.2016: 17.9.2016 Jeseňáles na Lajoške viac...
01.08.2016: 20. august v čase 8:00 - 20:00 Horská chata Lajoška, akcia Človeče, nezlob se! viac...
26.07.2016: 29.7. FestDobréRybníky viac...
09.06.2016: Na webe Severky aktuálne nájdeš v kalendári podujatí
- pozvánku na festival Blatina 2016
- pozvánku na Trampský bál pod Javorinou
- pozvánku na letné FestDobré rybníky

a upútavku na novovydané Trapsavecké miniatury - Túlavej Jackie, Haluza  D'Adyho z Hadieho údolia

viac...
01.06.2016: Posledný májový víkend 2016 sa vyhlasovali výsledky dvoch tradičných súťaží trampskej tvorivosti v oblasti literatúry a fotografie (a výtvarného umenia). Slávnostný oheň s odovzdávaním cien zahorel na fleku T.O. Venturer Rovers neďaleko Ledče nad Sázavou. V samotnej súťaži boli úspešní oldpsavci Joko - prvé miesto v poézii za báseň Prelet nad kukučím hniezdom a D'Ady - tretie miesto za báseň Farebný svet.
Niekoľko placiek putuje na Slovensko aj za umiestnenia v Trase. viac...
22.03.2016: 13. - 15.04.2016 KOTA 79 je kanoistický závod tých najdrsnejších mužov divočiny, lovcov kožušín, traperov, trempov a desperádov na rieke Hron. Cieľom je za tri dni dosiahnuť kótu 79, motorest STOP v Kozárovciach. Počas plavby čaká na udatných synov prérie plavba cez cudzie kmeňové územia a mámivé pokušenie ohnivej vody. Muži si všetky potraviny, kožušiny a strelivo povezú v kánoe. Jedine počas krátkych zastávok v traperských staniciach alebo zlatokopeckých táboroch môžu nadobudnúť zásoby výmenou za zlatý prach. viac...
22.03.2016: 07.05.2016 Majáles na Lajoške viac...
22.01.2016: Prielom Hornádu je opäť zamrznutý a minimálne v úseku Hrdlo Hornádu - Letanovský mlyn (horná časť, od Hrabušíc) je celý priechodný po ľade; vzhľadom na avízované oteplenie je možné, že tento víkend bude posledným s možnosťou prechodu... viac...
24.11.2015: Novinky zo Severky: Príspevkom Trampi na furmanských cestách sa vraciame k tradičnej akcii oravských trampov, kde sme okrem obdivovania prírodných krás absolvovali aj druhé kolo krstu brožúrky o trampingu v žilinskom regióne.

Dušičková nálada nastúpila aj sa rozplynula v zoborskej kameňolome pri spomienke na zomrelých kamarátov.

Kroky kronikárov viedli do Skalice, kde Bača usporiadal nevšednú akciu. K tomuto článku je naviazaná aj anketa, budeme radi ak sa zapojíš.

viac...
24.11.2015: Trampské mobilní muzeum v letošním roce oslavuje 5. výročí od svého založení.
Několika fotografiemi se vracíme k pětileté činnosti Trampského mobilního muzea a dovolujeme si Vám zaslat odkaz z těchto výstav viac...
27.10.2015: Brožúrka "História a budúcnosť trampingu v žilinskom regióne", ktorá je výsledkom niekoľkomesačnej práce členov TZ Severka a mnohých ochotných kamarátov, bola v dňoch 22. a 24.10. predstavená na verejnosti a je k dispozícii na stiahnutie z webu Severky. Článok si môžeš prečítať a niekoľko fotiek pozrieť na odkaze nižšie. V prvom "kole" bolo vytlačených 100 ks, ktoré sú určené všetkým osadám v regióne, ktoré tam sú zmapované a kamarátom, ktorí sa na vzniku brožúrky aktívne podieľali. Niekoľko kusov je určených pre trampské múzeá a archivárov. Už teraz však máme avizovaný záujem aj od ďalších kamarátov a z iných regiónov. Preto pripravíme druhé vydanie na základe vašich požiadaviek, ktoré adresujte na mail tz.severka(zavinac)gmail.com viac...
25.08.2015: Aktuálne na Severke pridané:
Kamarát Vlado - muž viacerých tvári; Náš spoločný spomienkový oheň za Matesa; Výročný oheň Dlhých nožov v Malej Kanade,ale aj smutnú správu o odchode na večný vander kamaráta Long Billa. viac...
01.08.2015: Severka č. 2/2015: V úvodníku sa Šupák a D'Ady zaoberajú letným teplom. V Pesničke tuláckej sa vraciame k 40. ročníku FTP v Horním Jelení a k Porte v Ústí n.L., kde cenu Ústecký stříbrňák získala banskoštiavničanka Majka Beňová. Jej úspešnú pesničku Bodliak uverejňujeme aj v notovom zázname (spracoval kamarát J.Bier - Medvěd).
V zamyslenej rubrike Hmmm... Maják a Bača rozpitvávajú témy, ktoré trápia hádam každú trampskú generáciu.
Bača sa tiež v spomienkach vracia do rumunského Retezatu spred x rokov.
Po stopách tulákov obsahuje okrem zoznamu výročí osád aj texty o 25. výročí T.O. Pony, 35. výročí T.O. Klondike a Letnom slnovrate na Katarínke.
Rubriky Múza a Porta Bohemica ako obvykle siahli pre básne a poviedky do aktuálneho ročníka Trapsavca. Dva z Bačových spišských úletov si prečítate v "Škodoradosti".
V muzeálnej rubrike sa viac rozpisujeme o prebiehajúcom projekte mapovania histórie trampingu v žilinskom regióne, v Kultúrnom bedekri predstavujeme 3 nové knižky a nakoniec je tu niekoľko strán vytrhnutých z cancáku s akciami nedávno minulými, kde dominuje Trampská tvorivosť na Čiernej pume a 25. výročný oheň T.O. Severka.
Uzávierka ďalšieho čísla bude už 10. septembra ! viac...
03.06.2015: 3.- 5.7.2015 Western Rodeo Show, Chocholná - Velčice viac...
03.06.2015: 26. jún o 19:00 Nedvědi s kapelou - Na Pálenčárni !!! (PÁLENČÁREŇ - bluegrassové & country mestečko v Gelnici) viac...
02.06.2015: 10. ROČNÍK - 13. jún 2015 (sobota) Pieninský pochod dobrej nálady viac...
02.06.2015:
Skoro MONTANA, piatok, 5.6.2015, Koliba Zlata Podkova, sidl. KVP
Damy a pani, srdecne Vas pozyvame, po dlhsej dobe, na muzicku v nasom "jedinecnom" podani :-).. a kedze sa koncerty presunuli na piatok, hra sa vonku a ma byt veselsie, asi si zahrame v trojici :-) ... Velmi sa na Vas tesime... viac...
03.05.2015:

V apríli sa vyšmudlala z tlačiarne nová Severka – číslo 1/2015. Na prvý pohľad v starom kabáte, ale vnútorný dizajn doznal menších zmien.

V tradičnej skladbe rubrík si môžete prečítať Šupákovho prebúdzania s kamoškom a D’Adyho úvodník. Pohraničnými Beskydmi vás od Radhoště do kysuckej Turzovky prevedie Sido Biatec a vander na ikonickú Oslavku absolvovali Joko so Šmidlou. Pesničku tulácku sme vytiahli z archívu kapely Teton a trampský predkrm Porty ponúka Amazonka.

Mystický zážitok zo zimného vandru spísal Joži Starky.  V „literárnych“ rubrikách sú príspevky autorov kopnutých múzou vybraté z minuloročného Trapsavca. Prozaickejšie popisuje svoje humorné zážitky Bača, ale zato si ich aj sám ilustruje.

Do minulosti sa v rubrike Múzeum vraciame k starým potlachom spomienkami ďalších pamätníkov a po stopách tulákov sme navštívili jubilujúcu T.O.Eldorado. Novšiu, ale dnes už tiež históriu bude skúmať Trampské združenie Severka v aktuálnom „projekte“ História a budúcnosť trampingu v žilinskom regióne s podporou Nadácie Pontis.

Z cancákov sú vytrhnuté najmä správy o jarných ohňoch vo všetkých regiónoch Slovenska.

viac...
08.03.2015: Kamarát Stanley, T.O. Zlatý had. Dňa 6.3. 2015 sa odobral na svoj posledný vander. Pokoj Tvojej duši... viac...
06.02.2015: Zimný Pálenčárenský pochod Krompachy - Plejsy - Pálenčáreň Gelnica. 21.február 2015 viac...
28.01.2015: Na webe Severky pribudlo
- report o pátraní po podzemných zaujímavostiach od Baču PODZEMÍ, TAK TROCHU (kapitola 1.)  s pokračovaním nabudúce
- avízo na články na iných stránkach
- upozornenie na uzávierku trampských súťaží
- ďalšie čísla Severky v pdf na stiahnutie
- pár akcií v kalendári viac...
07.01.2015: 21. - 22.2.2015: 15.-ty ročník: Stavanie iglú viac...
05.01.2015: Folk PUB "U kočiša" viac...
03.01.2015: 23. januára o 18:00 Malbo Caffé: Novoročný koncert POUTNICI (CZ) & LUJZA BAND(KE) viac...
03.01.2015: 19. December 2014 o 20:00, Malbo Caffé: REVIVAL Vianočný gospel-bluegrass koncert viac...
03.01.2015: 10 januára o 20:00, Atelier Caffe and Restaurant Krivá 25: Tennessee - novoročný guľáš
viac...
26.12.2014: K clanku o Lacovi Kornelovi Sedlakovi - v Severke sme o nom a o jeho knihe "Priatelstvo ohna" pisali v cisle 1/2008 http://www.severka.nfo.sk/old/pdf/severka_2008_1.pdf
24.12.2014: Prešovčan už 40 rokov ťaží na Aljaške a v Kalifornii zlato viac...
30.09.2014: 11.10.2014: Vlčkov pochod viac...
30.09.2014: 11.10.2014 : Pálenčárenský pochod viac...
18.09.2014:
Mame za sebou najdolezitejsiu akciu tohto roka a jednu z tych vacsich, ake sme kedy robili...
Clanok o 21. slovensko-ceskom potlachu z nasej strany ohna si mozes precitat na stranke http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=234V pripade, ze mas nieco nafotene z tohto potlachu, posli nam fotky v plnej velkosti napr. cez sluzbu Uschovna.cz alebo aspon link na zverejneny fotoalbum (picasa, rajce, google+, facebook....), ak si tak este neurobil.
To najlepsie vyberieme do ucelenej fotogalerie. Dakujeme.
za Severku, D'Ady
03.09.2014: PÁLENČÁREŇFEST 12. - 13. september v Gelnici viac...
23.08.2014: Milý/á kamarát/tka, pozývame Teba a Tvoju osadu na Oheň Indiánskeho leta, ktorý sa uskutoční v dňoch 26.-28.9.2014 na Siveckých lúkach pod Sivcom (VN Ružín). Rozlúčme sa spoločne s letom a privítajme pani Jeseň viac...
01.06.2014: JamSession v Ambre v piatok 6.6.2014 viac...
30.05.2014: 12. - 14.6.2014 Košické Slávnosti piva na Aničke viac...
27.05.2014: 29.5.2014: Jožko & Lujza u Kočiša viac...
27.05.2014: Chceš ísť okolo sveta? viac...
01.05.2014: 10.5.2014 o 19,00: Pozývame Vás na Countrybál, ktorý sa bude konať tentoraz v Košiciach v Popka Music Pub v TipTope, Laca Novomeského 7. Hrať a spievať Vám budú do tanca aj do dobrej nálady prešovská kapela THE FATHERS a kapela Country Casino taktiež z mesta Prešov. Čakajú Vás súťaže o zaujímavé ceny a tombola :) Moderovať bude Max. Vstupné bude 3 €. Vstupenky budú v predaji v bare - Popka.
27.03.2014: Na http://severka.nfo.sk si mozes precitat report zo 7. rocnika Wandrackych potuliek, strucny prehlad Vitani jari pri trampskych ohnoch, prebehnutie po Naucnom chodniku okolo Ztracenky.
V aktualitach su vsunute odkazy na 9. celosvetovy potlach v Australii, ako aj upozornenie na trampsky bazar na facebooku.
Zapoj sa do ankety o ucasti na tohtorocnom slovensko-ceskom potlachu na vychodnom Slovensku a ak uznas za vhodne, podpor vydavanie Severky svojim 2% prispevkm z dani.
za TZ Severka, D'Ady
15.03.2014: Pokiaľ sa vám nechce čítať, môžete si vypočuť svetoznáme dielo Jacka Londona - Cesta (ang. The Road) viac...
09.03.2014: Čo zostalo po Karlovi Krylovi viac...
03.03.2014: Jarníky, jarné ohne, vítanie jari na Siveckých lúkach sa uskutočnia 22. marca 2014 viac...
03.03.2014: Country večer so skupinou Veteráni, 7.3.2014 od 19,30 hod. v Redstone Club na Mlynskej 25 viac...
26.02.2014: Zničený brdský camp Zlaté dno. Kto to bol vlastne Generál Jerry Packard?
Kdo byl Generál Jerry Packard?
Kdo byl Generál Jerry Packard?
viac...
20.02.2014: Pár fotografií z tohtoročného (ne)Stavania iglú na fleku T.O. Prvé ohne viac...
04.02.2014: Kamaráti zo Závlčia poslali dva články na stránky trampského združenia Severka
PaPaBu u Chřibákov
PiPaBu na Marháte
02.10.2013: Jesenný Country bál 31.10.2013 viac...
02.10.2013: Vlčkov pochod 12.10.2013 viac...
17.09.2013: 21. československý potlach sa bude konať na východnom Slovensku, na fleku T.O. Zlatý orol neďaleko Vranova nad Topľou v termíne 5. - 7.9.2014
16.09.2013: Posílám fotky a videa z 20. Česko-Slovenského potlachu v Dolních Bojanovicích. Ahoj Palec viac...
31.07.2013: Aktuálne priemerné ceny piva v Európe viac...
15.07.2013: Nové články na webe Severky
- 40. výročie T.O. MOBY-DICK
- 20. ročník Trampskej Tvorivosti
- 95. výročie T.O.Zrtacená naděje
a spomienka na kamarátku Marianku viac...
18.03.2013: Nenechajte 2% z vašich daní štátu. Vyplnením niekoľkých riadkov v tlačivách na daňový úrad ich môžete posunúť (napr. aj) Trampskému združeniu Severka viac...
20.02.2013: T.O. Prvé ohne: Stavanie iglú viac...
09.02.2013: Na Severke pribudlo:
Zimný prechod Handlová - Kunešov - Kremnica
Krátka správa o 4.ročníku Nočného blúdenia
STRETNUTIE S BÁBOVKOU (T.O. POHODA)
07.02.2013: Novinky zo Severky: Do sekcie Na stiahnutie boli pridané vlaňajšie čísla Severky vo formáte pdf a tiež posledné dve vydania časopisu Vitamín KŘ.
V článku "Čo píšu iní" zopár odkazov na iné webové lokality.
17.01.2013: Na webe Severky pribudli tri krátke články
Československá a Slovenskočeská Slezina
Trojkráľový prechod Čergovom
Prckova Zimní Bobrůvka
14.01.2013: Zvadlo na 13-ty ročník Stavania iglú - 16. - 17.2.2012 na fleku Sedem smädných prameňov viac...
05.01.2013: Československá slezina

Žiadny festival ani púťová atrakcia !
Tradičná slezina, kde si každý donesie seba a svoje. Organizátori zabezpečujú len drevo na oheň.
Čítaj viac na:
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=166
alebo pozri udalost na facebooku
https://www.facebook.com/events/148375835311879

17.10.2012: Report z 21. nocneho prechodu T.S.Zavlcanci
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=154

 Vlckov pochod (T.O.Zlaty had, KE)
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=155

Zatvaranie Supakovho chodnika
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=156

15.09.2012: Na webe Severky - krátka správa o CS potlachu od Amazonky a výber z tisícov fotiek viac...
08.09.2012: Dobry den, rad by som Vam predstavil spolocnost Sportika. Okrem ineho ponukaju aj kvalitne thermo pradlo a oblecenie vhodne do prirody. Vyrobky su na 90 % vyrabane v Europe. Celu ponuku Sportika najdete na nasej webovej stranke www.sportika.sk. V pripade zaujmu ma kontaktujte na budovsky(zavinac)sportika.sk alebo 0948035327. viac...
01.09.2012: Nový článok na webe Severky - tramp-folkové popoludnie Ars Poetica Neosoliensis 2012 viac...
01.09.2012: K stiahnutiu 32. číslo trampského občasníka Jižan, vydávaného T.O.Satan viac...
19.08.2012: V sobotu 25.08.2012 si v Marianke zaspomíname na kamarátov, ktorí síce odišli, no zanechali krásne spomienky, zážitky a úsmevy. Koncert, na ktorom zahrajú kapely Indiana, Krýgeľ, Tennessee, na ktorom vystúpi Westernové akčné divadlo, a do ktorého sa môže zapojiť každý, kto by chcel venovať svoju spomienku bude venovaný: Ocuovi, Aďke, Peťovi Dulovi, Ďuskovi, Johnnymu Ringovi, Milovi a všetkým, ktorí nás opustili príliš skoro. Na akcii bude vytvorený spomienkový kútik. Prineste svoje obľúbené fotky kamarátov, pri ktorých zapálime sviečku a v príjemnej nálade si spolu s nimi zaspievame obľúbené pesničky. Ste srdečne vítaní.
12.07.2012: Nové číslo austrálskeho občasníka Kamarád (č. 109) k stiahnutiu viac...
12.07.2012: Zvadlo na výročný oheň T.O.Zlatý had viac...
22.05.2012: Na webe Severky pribudlo:
- Usárnový vander T.O.Samota
- 20.výročný oheň T.O.Mad Moon
16.05.2012: Rasťo & Lujza srdečne pozývajú na také trošku iné koncertovanie, v lone krásnej prírody a perfektných ľudí ... Urobte si spoločne s nami vander - výlet do Pálenčárne v Gelnici, v sobotu, 19.5. Možnosť prenocovať vo vnútri, ale spacák alebo deka sa odporúča. viac...
16.05.2012: Nové na webe Severky:navyše doporučujeme článok Starec - kráľ prešovských vandrákov
07.05.2012: V utorok - 8.5.12 od 15:00 hod. sa koná Country zábava v kúpeľoch Išľa  za Prešovom (smer Vranov n/T.), hrá a spieva kapela "The Fathers"
15.04.2012: Trampi v Brdoch v apríli viac...
29.03.2012: Video zo Zlatej horúčky na Hoříne viac...
28.03.2012: Jarníky na Siveckých lúkach viac...
20.02.2012: Zomrel Jaroslav Velinský, známy ako Kapitán Kid viac...
17.02.2012: 18.- 19.2.2012: 12. ročník - Stavanie iglú na fleku Sedem smädných prameňov viac...
17.01.2012: Medzi súbory na stiahnutie boli na Severke pridané:
Severka 1/2011
Severka 2/2011
Vitamín KŘ č.7
články:
12. seznam minulých a současných, českých i slovenských trampských osad  s pridanou anketou
pokračovanie Bačovho cestopisu z Nórska KEĎ SA DARÍ, ALEBO AJ NIE (2)
13.01.2012: Na Severke zverejnená prvá časť Bačovho cestopisu z Nórska viac...
11.01.2012: Na webe Severky je uverejneny novy clanok Trampske festivaly na Slovensku od kamarata Charlieho, TO L.B.M. (Little Big Man)
Zaroven davam do pozornosti, ze je este k dispozicii niekolko kusov kalendarov Severky na rok 2012. Kalendare su formatu polovicnej A4 na vysku, maju 13 listov a ilustrovane su fotkami od Bzuča, Bludného Hoba, Dantesa, D'Adyho, Modoka, Niagaru, Vlnky a Texiho. Nahlad vsetkých listov si mozete pozriet na http://picasaweb.google.com/101352764669405064207/Kalendar2012#
Zaujemcovia o kalendar si piste na adresu: tz.severka(zavinac)gmail.com
Cena bude dohodou podla poctu kusov, zaplatene formou postovych znamok v liste. ahoj, D'Ady
14.12.2011: Krásne fotky z vandru na Kamčatke viac...
14.12.2011: Vianočný koncert skupiny Montana, 18.12.2011 o 17,00, DUO Pub Furča, Modrák
28.11.2011: Zo stretnutia členov T.Z. Severka viac...
26.10.2011: Reštaurácia "Hotel U leva" Alejová 2, Košice
Vás pozýva každý piatok
na COUNTRY VEČER.

Do tanca a na počúvanie Vám bude hrať živá COUNTRY SKUPINA.
Začiatok o 18:00 hodine

Tešíme sa na VÁS
Kolektív Hotel u Leva

14.10.2011: 16.10.od 16,30: Pozývame Vás na neopakovateľné countrenie so skupinou Montana - Jožko, Rasťo, Zverky, Karo & Lujza, v nedeľu do Modráku
14.10.2011: Nové články na Severke (Na panenskom ohni..., Vander do Stratenej alebo stratená Stratená) viac...
14.10.2011: Halloweenský maškarný countryples bude 5.11. v Merkúri (B.Němcovej 28).Masky sú povinné!! Platí to aj pre kapelu Indiana. Najlepšia maska večera vyhráva cenu večera. Pripravené sú súťaže, zábava a hudba až do rána bieleho. VSTUP JE VOĽNÝ!
30.09.2011: Okrem iného aj o kamarátovi Beďovi viac...
05.06.2011: Na Severke pribudlo:
- výsledky súťaží Trapsavec a Trasa, kde boli opäť úspešní aj slovenskí autori
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=114
- recenzia a reportáž z krstu najnovšieho edičného počinu TZ Severka - "LEXOVINY - To najlepšie zo Severky"
http://www.severka.nfo.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=113
12.05.2011: Nové články na webe Severky:
- opäť polemika okolo trampskeho muzea Trampské muzeum trochu jinak a List Pekelníka k Frankovým vlajkám
(prípadné názory do komentárov)
- z veselšieho súdka - reportáž z Otvárania Šupákovho chodníka 2011 od Kvika viac...
21.04.2011: 14. mája od 20,00 hod: Country show v podaní Veteráni a Veslári v Riders Pube viac...
22.02.2011: Report z februárového Stavania iglú na fleku T.O. Prvé ohne viac...
17.02.2011: Zvadlo na marcový Country bál v Tip-Tope viac...
29.01.2011: TZ SEVERKA hlada kamarata schopneho poradit s projektom klimatizacie pre depozit muzea; najde sa nejaky technik, vyrobca, dovozca, predajca ??? ozvi sa na mail
17.01.2011: 12. - 13. februára: 11. ročník Stavania iglú na fleku Sedem smädných prameňov viac...
29.11.2010: Z histórie bratislavskej trampskej OSAdy YUCATAN (1941) viac...
26.11.2010: 26. a 27. novembra 2010, Košice, kino Úsmev: INÉ CESTY - Festival o pútnikoch po prašných cestách, ktorí hľadajú, obdivujú a rešpektujú posledné nedotknuté miesta a kultúru na Zemi. Premietanie autentických fotografií spojené s rozprávaním cestovateľov, odborníkov a novinárov, ktorí sa venujú rozvojovým krajinám. viac...
15.11.2010: Novembrové číslo handlovského Trampského spravodaja viac...
03.11.2010: Pozývame vás na každoročný VIANOČNÝ COUNTRY BÁL! (RODEO CLUB na KVP (bývalá Iskra), 18. decembra, 19:30). Do tanca vám bude hrať kapela VODOPÁD z Brezna, tešiť sa môžete na country tance, náuku a taktiež malé prekvapenie. Nevynecháme samozrejme ani tradičnú tombolu.
Ak teda máte chuť a náladu sa pred sviatkami poriadne vytancovať a zabaviť, neváhajte a pridajte sa k nám! Tešíme sa na vás! Žihľavka a jej tím :)
03.11.2010: 5. narodeniny kapely Indiana: 20. novembra (sobota) od 17,00 hod. v reštaurácii OC  Merkúr. Hostia: Krígel a WAD viac...
14.10.2010: Trochu trampskej nostalgie - článok o Čárlim a Kavke viac...
08.10.2010: Foto z 40.výročia T.O. Prvé Ohne viac...
08.10.2010: Ahoj, na web stránke Severky http://severka.nfo.sk pribudol článok od Freda (K.F.T.P.) o projekte trampského múzea "Trampský areál Osada" - stav 2010
Vzhľadom na "ožehavost" témy môžete využiť možnost vložiť svoj komentár. V prípade, že by ste sa nechceli kvôli vloženiu komentára na našom webe registrovať, pošlite svoj komentár mailom a vložím ho na stránku cez administráciu.
Ďakujem, za TZ Severka, D'Ady viac...
04.10.2010: Výsledky LSS 2010 nájdeš na webovej stránke Severky. Zúčastnení autori dostanú podrobnejší "výsledkový servis". Ahoj, D'Ady
viac...
01.10.2010: Dnes večer od 19:30 hod. - COUNTRY - Gazdovská pivnica - Tennessee - oslava 10. výročia existencie
30.09.2010: Septembrové stretnutie TCB v karloveskej lodenici bolo slávnostnejšie ako obvykle. Udelené bolo ocenenia "Legenda Johna Hawkinsa za tramping a trampský život" štyrom manželským párom. Pre Severku je potešiteľné, že boli ocenení dvaja členovia Trampského združenia Severka - kamarát D'Ady s manželkou Túlavou Jackie a kamarátka Kordítko s manželom Hosuom. Viac podrobností v článku na webe severka.nfo.sk viac...
28.09.2010: Maďari si už môžu páliť pálenku doma viac...
20.09.2010: Článok zo 40. výročia T.O. Prvé ohne viac...
03.08.2010: V noci z utorka na stredu (3. - 4.8.2010) by malo byť vidieť i zo Slovenska polárnu žiaru - oplatí sa pozerať smerom na sever. Dôvodom, prečo by malo byť polárnu žiaru zrejme vidieť aj z území s nižšou zemepisnou šírkou, sú silné slnečné búrky a erupcie slnečného vetra, ku ktorým došlo v nedeľu.
03.08.2010: Parte - HurikánAhoj.
Oznamujem všetkým, smutnú správu,že navždy odišiel kamarát Hurikán. Posledná rozlúčka bude v piatok, 6.augusta v dome smútku v Martine od 14,30 hod.
Kaja
28.06.2010: Okrem toho, že posielam ďalej info o vydaní nového čísla časopisu Vitamin KŘ - k stiahnutiu TU, upozorňujem všetkých potenciálnych grafomanov a tvorcov literárnych diel a dielok, že sa blíži uzávierka Literánej súťaže Severka 2010 - propozície TU... Ahoj, D'Ady
16.06.2010: Uplynulý víkend bol Príjemný - konal sa Príjemný víkend v Antole. Krátky report na D´Adyho stránke s linkami na Youtube a Otepove fotky na Picassa webe. Tiež na rolničkovskom Facebooku. viac...
07.06.2010: Z Austrálie hlásia nové číslo Kamaráda č.106 a niečo Pro pamětníky viac...
07.06.2010: Novinky na Severke:
- reportáž z tohtoročného Trapsavca, rozšírená o ďalšie etapy minulotýždňovej cesty po "zemích českých" http://www.dady.nfo.sk/akcie/2010/10_05_cechy/10_05_cechy.htm, pod článkom o.i. aj link na priame stiahnutie zborníčka víťazných prác
- výsledky tejto literárnej súťaže sú okrem stránok Avalonu aj na webe Severky severka.nfo.sk
- kamarát Fred nám poslal report z 35. rocčníka FTP v Horním Jelení
(na webe ahoj.ahoj sú aj fotky priamych účastníkov)
01.06.2010: Online reportáž z 35. Festivalu trampských písní v Horním Jelení viac...
26.05.2010: Po dlhšej dobe hrá 11.6.2010 od 18,00 hod. v Mariánke (Továrenská 3, Košice) kapela Silvergrass (Ortuť)
25.05.2010: 11.- 13.6.2010: Medzinárodný deň detí na chate Marica. Hry, súťaže (aj pre dospelých). Večer country bál... viac...
14.05.2010: Petícia Opálové bane na Dubníku pre všetkých viac...
28.04.2010: Severka č. 1/2010 je vytlačená a pripravená na distribúciu; kto prišiel na Večer Severky na T.O. Divizna, mohol si prevziať osobne; kto nemá objednané a chce Severku dostávať, pozri.
- krátka správa o tejto akcii je na webe, po dodaní fotiek od viacerých zúčastnených pribudnú aj obrázky...;
- "zlatým klincom" bol krst novej zbierky kamaráta Baču s názvom "Prísny zákaz sypať smeti!"
- ukážková poviedka a info o možnosti objednať si je v ďalšom článku (v ČR bude uvedenie do života na ohni Trapsavca) viac...
26.04.2010: V predstihu, 75. májový Trampský spravodaj z Handlovej viac...
21.04.2010: Vosí řeka č. 107/23 - Jaro 2010 vydaná T.O. Černý havran z Protivína viac...
21.04.2010: K stiahnutiu marcový trampský občasník Stopa č.84, vydávaný v Kanade viac...
20.04.2010: 1.5.2010 sa uskutoční 13. ročník Prepadu vláčika v Čermeľskom údolí viac...
20.04.2010: 24. - 25.04.2010 otvorenie sezóny na chate Marica. Hry, súťaže a večer dobrá muzika...
30.03.2010: Country večer 9.4.2010 v Kultúrnom stredisku Jazero viac...
30.03.2010: Tatranský národný podvod - podporte hromadnú pripomienku do polnoci 31. marca 2010 viac...
08.03.2010: 73. číslo Trampského spravodaja určeného nielen handlovským trampom viac...
06.03.2010: Článok zo Stavania iglú na fleku T.O. Prvé ohne viac...
19.01.2010: D'Adyho reportáž zo sleziny o.s. Naše muzeum viac...
23.12.2009: Ďalšie číslo časopisu austálskych trampov, Kamarád č. 105, k stiahnutiu viac...
26.11.2009: 5. - 6.12. Pravá contry zabíjačka, prasiatko sa už chystá, a samozrejme riadna porcia zábavy, akcia na nápoje firmy Jelinek... Chata Marica
08.11.2009: Dobrý deň, vážení priatelia,
pozývame Vás na 2. ročník festivalu zodpovedného cestovania Iné cesty - s podtitulom "našľapuj vnímavo".
Festival Iné cesty  sa uskutoční v Košiciach v kine Úsmev dňoch 20. – 21. novembra 2009.
Súčasťou festivalu je premietanie  dokumentárnych  filmov JEDEN SVET.
Tento ročník festivalu Iné cesty je obohatený o ponuku premietania filmov JEDEN SVET  pripraveného  v spolupráci s  organizáciou Človek v ohrození. Viď: http://www.clovekvohrozeni.sk , http://www.jedensvet.sk. 
Festival organizuje občianskeho združenie SOSNA v spolupráci so Spoločnosťou environmentálne-výchovných organizácií ŠPIRÁLA za podpory Slovak Aid a Európskej komisie.

Program a fotografie z pripravovaných premietaní a filmov môžete nájsť na:
http://www.sosna.sk/clanok.php?artID=195
www.Festival-ine-cesty.net


Vstupenky:
O.z. SOSNA, Zvonárska 12, Košice a MIC Košice, OD Dargov od 1.11.2009

Informácie a odozvy či otázky nájdete aj na facebooku.

Ďakujeme a tešíme sa na príjemné stretnutie.

 

22.10.2009: Z tohtoročného Vlčkovho pochodu viac...
22.10.2009: Odkaz od Tuláčky: 18.10.2009 sa nám narodili nádherné šteniatka Bernského salašníckeho psa. Ak vieš o niekom, kto by si chcel kúpiť toto úžasné a krásne plemeno, prepošli mu prosím tento mail, príp. mi naňho pošli kontakt. Šteniatka budú k odberu od 7.12.2009, budú odčervené, zaočkované a s veterinárnymi preukazmi. Sú bez PP. Cena bude 150,- €. Obaja rodičia sú naši, takže je možnosť ich vidieť. Kontakt: TOtulavyvlk(zavináč)azet.sk
16.10.2009: Fotky z vyhlásenia T.O. Túlavý vlk viac...
12.10.2009: Smutná správa! V sobotu 10.októbra podvečer nás navždy opustil Peter Dula. Peťo spravil spolu s Veslármi pre slovenskú country hudbu veľmi veľa a posunul ju viac než len na európsku úroveň. V sobotu prehral svoj dlhoročný boj s rakovinou. Patrí mu obdiv a vďaka za všetko.
12.10.2009: 68., októbrové číslo handlovského Trampského spravodaja viac...
06.10.2009: PisálekZveme  Vás na autorské čtení Kapitána Kida, Miroslava Valiny a dalších. Případné spaní může být na sále, ale vzhledem k omezené kapacitě sálu, by bylo vhodné předem si spaní dohodnout s námi. Ahoj! Kamarádi z T.O.Blackhills
06.10.2009:

ZvadloNa webe SEVERKY nájdeš výsledkový servis Literárnej súťaže Severky
i úvodnú reportáž ku skončenej akcii k 20. rokom Severky.

Trampská výstava v Gelnici potrvá do 31.12. t.r.

25.09.2009: Zvadlo na akciu Večer Severky + Otvorenie výstavy "Poklad na Striebornom jazere - Trampský Ružín" + vyhodnotenie Literárnej súťaže SeverkyVečer Severky
25.09.2009: Ďalší ročník Vlčkovho pochodu sa uskutoční 17.10.2009Vlčkov pochod09
09.09.2009: V dňoch 11.09.2009 - 13.09.2009 Chata MARICA Ružín & umelecká agentúra MUZZA production Vás pozývana festival priateľstva a dobrej muziky RUŽÍN Fest 2009 Počas troch festivalových dní Vás čaká kopec sprievodných atrakcií, vystúpenia Westernového akčného Divadla z Košíc, kone, súťaže, super nálada a kvalitní účinkujúci. ALLAN MIKUŠEK & Buddys Veslári Žobráci Bumerang Longhorns Montana Ortuť Contry Casino a ďalší .... viac...
13.08.2009: Medzi obeťami banského nešťastia boli aj kamaráti. Trampi od Handlovej vyhlásili zbierku pre rodinu kamaráta Pica viac...
10.08.2009: Augustový Trampský spravodaj č. 66 nielen handlovských trampov viac...
28.07.2009: 15. - 16. augusta sa zase na Alpínke (Košice) koná Cassovia country party viac...

286 aktualít (2 stránok, 150 aktualít na stránku)
[ 1 | 2 ]
Prejsť na:
Stopár
FB
OSAdník
obr 
obr Zaregistrovať
obr Zabudli ste heslo

 
obr Najnovší OSAdník: arialon

obr Online štatistiky:
obr Hosť(í): 91
obr OSAdník(ov): 0
obr Spolu: 91
Anketa
Čo k pivu v IV. cenovej?

Rum
Zelená (Pepermint)
Vodka
Borovička
SlivovicaVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov: 267
Komentárov:: 0
Náhodné články

Kašlem na Vás i na Vaše názory
[ Kašlem na Vás i na Vaše názory ]

·Ako som koketoval s myšlienkou, že sa môžem živiť aj inak
·Nedeľa
·Topánky...
·Rozhodnutie
·Ako som po Indicky, varila.
·Pikoška, či malá bodka k Ceste vlakom
·Posledný večer
·Cesta
Posledné komentáre
 Re: 6 nocí v hamace aneb Slanské vrchy 2013
od Malika
30.08, 2016
 Re: (Z)bylo nás pět
od Ago
05.02, 2015
 Re: (Z)bylo nás pět
od Osif Otlak
30.12, 2014
 Re: Volovskými vrchy přes 4 mapy
od Kidak
04.08, 2014
 Re: 6 nocí v hamace aneb Slanské vrchy 2013
od Ago
22.12, 2013
 Re: 6 nocí v hamace aneb Slanské vrchy 2013
od kepo
08.12, 2013
Podporujeme

ATOseverkaMilada.ca


obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam