obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
apríl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
Fórum OSAdy

... trampská OSAda ...
... pre tulákov ...
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Poraďte, čo odporúčate (došlo mailom)

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vandre
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: št február 20, 2014 5:27 pm    Predmet: Poraďte, čo odporúčate (došlo mailom) Odpovedať s citátom

Ahoooj., jedem první týden v září na vých. Slovensko., na 21. čs. potlach do obce Čičavá co by jste nám doporučili navštívit u Vás. My myslíme , že Bukovské vrchy..... Jeden kamarád nám říkal, že u Vás jě nějako OKO, v nějaké přír. rezervaci., nějaké jezero ještě z dřívějška., nevíte co to je? Vy to tam u Vás znáte......díky
Dundy T.O.Vlci Brno

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: pia február 21, 2014 2:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To záleží od toho, koľko dní chcú venovať zrazu a koľko vandrovaniu. Ak chcú ísť na Bukovské tak zabijú skoro 2 dni len cestovaním tam a nazad Sad Na Morskom oku sa im zase nebudú páčiť tie procesie ľudí čo tam chodia. (bol som minulý rok aj tam aj tam) Ja by som odporučil Vihorlat -vojenský obvod Valaškovce- ale ten je voľne prístupný len počas víkendov. Tá neoficiálna červená značka cez hrebeň Vihorlatských vrchov ale nemá chybu. No ako chcú na to Morské oko, tak ja by som išiel zo Sniny, alebo skôr z Zemplínskych Hámrov na Sninský kameň (tam je voda) - S. Tri table - Morské oko - okolo Malého Morského oka - Jedlinka - S. Rozdiel - noc na Poľane pod Vihorlatom (tam je voda) a hore na Vihorlat - nazad na Poľanu pod Vihorlatom do Remetských Hámrov či Poruby pod Vihorlatom. Alebo to risknúť po tej neoficiálnej značke. Chodia tam často chlapci z OutdoorHumenné. Je to taká hrebeňovka. Toto chodím niekedy počas týždňa keď som sám. A aj keď ma niekto v tom vojenskom obvode stretol, tak mi nič nevravel. Na Bukovských treba vedieť kde je voda. Minulý rok v máji sme mali vody dosť - Bobeš vie Wink ale ako to bude v septembri ... aké bude leto ... Alebo by som išiel celú hrebeňovku od Vinného, ale už som sa rozpísal dosť Rolling Eyes
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: so február 22, 2014 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na webe CS potlachu http://21-slovenskocesky-potlach-2014.webnode.sk/ budú uverejnené aj tipy na vandre v bližšom a vzdialenejšom okolí. Nejaké info (aspoň o tom, kto by to mal nahodiť) budú známe po organizátorskej slezine, ktorá bude 28.3.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: po február 24, 2014 6:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za návod na cestu., máme na to 6 dní, 2 dny na potlach a 4 dny na čundr., Vihorlatské vrchy, je to dobrý ., zkusíme to tam na 2 dny., co by jsi nám doporučil, co je hezkého na těch Bukovských vrších., / přijedeme co nejblíže autem a pak na lehko jdeme a večer se vracíme k autu , děláme to tak posledních 5 let., co jsme zestárli.. Nám ty Bukovské vrchy chválili kluci co dělalí potlach na Korlátku....
díky moc
Dundy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: št február 27, 2014 1:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Bukovské na jeden den ... tak to len z Novej Sedlice cez Stužický prales na Kremenec, prípadne si ešte odskočiť na Rawku do Poľska (vyhľad lepší ako z Kremenca), nazad na Kremenec a cez Čierťaž späť do N. Sedlice. Pohodová prechádzka Laughing Trošku strmší záver na Kremenec, ale s osemročnou dcérou som to prešiel a ešte jej málo bolo. Voda po ceste je a aj priamo na vrchole Kremenca je jeden síce slabší, ale tečie stále. http://mapy.hiking.sk/?hpid=U3RvK
Spať sa dá v kempe za Sedlicou, alebo hocikde za dedinou, alebo v penzióne http://www.kremenec.sk/sk/Penzion-restauracia-Kremenec.alej (varia perfektné tatarčane pirohy)
Kratšia a možno trošku jednoduchšia trasa by bola na Riabu skalu okolo Medovej baby. Na Riabej (niekde sa uvádza Jarabá skala) je pekný výhľad do doliny. Zo skaly by sa dalo ísť dole do dediny Runina cez Ďurkovec, ale to by pre Vás niekto musel prísť a hodiť Vás do Sedlice, alebo by sa musel jeden šofér obetovať a ísť pre Vás. Alebo namiesto do Runiny ísť na Čierťaž a tou istou cestou ako z Kremenca po zelenej dole do Sedlice. http://mapy.hiking.sk/?hpid=igtXQ Voda je po ceste na skoro až na skalu (pramen aj potok) hore na Riabej skale o vode neviem, ale tesne pred Čierťažou je útulňa s bohatým prameňom.
Už píšem jak rusnák - dúfam že z toho nebudete mimo a podľa mapy popozeráte a trasy Vám budú jasné.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vandre Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam