obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
apríl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
Fórum OSAdy

... trampská OSAda ...
... pre tulákov ...
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Hláste chyby
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vaše pripomienky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: st september 05, 2007 8:40 am    Predmet: Hláste chyby Odpovedať s citátom

Ahoj, trampi!
Od pádu databázy ju stále upravujeme, pretože sa v nej vyskytujú chyby (vznikli snahou o úpravu nahrádzaním entít), ale zakaždým aj tak natrafíme na chybičky, ktoré sme prehliadli.
Preto Vás chceme poprosiť, pokiaľ natrafíte HOCIKDE na stránke na nejaké chyby (zväčša pravopisné, ktoré vznikli náhradou nejakého písmena iným pri úprave databázy...), dajte nám vedieť. Napíšte trebárs do PRIPOMIENOK, alebo aj tu.
Vopred vďaka!

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: st november 07, 2007 7:10 pm    Predmet: chyba Odpovedať s citátom

v sekcii downloads / velka kniha hier je spatny odkaz na domovsku stranku : "www.informacnim.cz" ale nechodi asi ani ta spravna "informacnik"

2. ked napisem prispevok, alebo zahlasujem Wink tak sa mi moj nastaveny vzhlad stranky zmeni na defaultny; a hoci som prihlaseny, nepusti mi odoslat tento prispevok; takze sa odhlasujem a zasa prihlasujem
btw - preco sa nedaju editovat uz raz poslane prispevky do fora ? hmmm - daju, ale nie v defaultnom nastaveni ???

3. nefunguje vyhladavanie v clankoch; nacital som si jeden od nasti (aut: "najumi") a ked som dal vpravom menu "vyhladavat dalsie clanky od "najumi", tak nic, nula, zero Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: st november 07, 2007 8:09 pm    Predmet: Re: chyba Odpovedať s citátom

DAdy napísal:
v sekcii downloads / velka kniha hier je spatny odkaz na domovsku stranku : "www.informacnim.cz" ale nechodi asi ani ta spravna "informacnik"

2. ked napisem prispevok, alebo zahlasujem Wink tak sa mi moj nastaveny vzhlad stranky zmeni na defaultny; a hoci som prihlaseny, nepusti mi odoslat tento prispevok; takze sa odhlasujem a zasa prihlasujem
btw - preco sa nedaju editovat uz raz poslane prispevky do fora ? hmmm - daju, ale nie v defaultnom nastaveni ???


1. Vďaka za info, opravené... Stránka je funkčná, nič však na nej nie je Wink... Je to tam zo slušnosti k autorovi, možno raz stránku znovu spojazdnia...
2. Moja chyba.Nepočítal som s možnosťou, že si niekto vyberie iný, ako defaultný vzhľad - netestoval som to (skúsim to najskôr zajtra). Používať iný vzhľad NEDOPORUČUJEM - niektoré časti stránky sú graficky upravované len manuálne, väčšina vzhľadov je len testovacích, mrzí ma, že som pozabudol odstrániť možnosť výberu iného vzhľadu. V každom prípade o danej chybe neviem - testnem to. Hlasovať by sa malo dať z jednej IP adresy IBA RAZ (ďalšie hlasovanie by nemalo byť možné, malo by sa nastaviť na zobrazenie výsledkov hlasovania).
Tebou zaslané príspevky by si mal vedieť upravovať, pokiaľ nie, popíš bližšie, ako k tomu dochádza... Nezabudni na nutnosť vpisovania textu "osaos*".
3. Vyhľadávanie na stránke je dosť komplikovaná vec.(Na našej sa používajú dva nezávislé systémy). V tomto prípade skôr ide o zle vysvetlené odkazy. Zmenil som ich na "Hľadaj v....," . Po otvorení stránky vlastne len prednastaví kde sa má hľadať. JE NUTNÉ zadať čo. Keď napr. nastavím "Všetky články/Všetky témy/najumi/Všetko" a do vyhľadávacieho okna dám napr písmeno "a" (predpokladám, že sa nachádza všade), nájde všetky články od najumi... Dosť komplikované, v rýchlosti však nemám iné riešenie.
Všimol som si však inú vec. cez klasické vyhľadávanie (napr. hore v hlavičke) vyhľadáva všetko v pohode....až na najumi...akoby ju zle zaindexovalo...hmm...hmmm

Vďaka! ahoj!
Rolling Eyes
_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Palyno
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 24. 03. 2006
Príspevky: 172
Bydlisko: stan Hannah extreme series

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 9:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kepino ,

hlasim chybu: vyhadzuje ma casto z prihlasenia a musim sa prihlasovat nanovo.

Priklad: prihlasil som sa a vosiel do fora ohladom web hostingu a napisal odpoved, po navrate na hlavnu stranku som uz nebol prihlaseny a musel sa znova prihlasit

Palyno

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Palyno napísal:
Kepino ,

hlasim chybu: vyhadzuje ma casto z prihlasenia a musim sa prihlasovat nanovo.

Priklad: prihlasil som sa a vosiel do fora ohladom web hostingu a napisal odpoved, po navrate na hlavnu stranku som uz nebol prihlaseny a musel sa znova prihlasit

Palyno


Nemám takú skúsenosť, na stránky chodím cez pripojenie od 4 rôznych providerov a automaticky ma nikdy neodhlasuje. Skôr by som očakával opačný problém. Aj teraz tu visím od rána prihlásený a ešte ma neodlogovalo, z čoho vyvodzujem, že problém bude niekde inde, ako u nás na serveri...
Má ešte niekto podobný problém? Rolling Eyes

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to, co pisal Palyno v zasade potvrdzuje, co som hlasil pod bodom 2; napisal som prispevok do fora a bol som odhlaseny => ze sa mi zmenil vzhlad na default a nedal sa mi editovat prispevok;
co sa tyka vzhladu, nastavil som si ten predposledny "ostry", co bol na strankach, lebo mi na aktualnom default nevyhovuje velkost pisma a nepaci sa mi bledomodra farba Smile

edit: teraz ma po napisani prispevku nevyhodilo; zeby to bolo len v casi o webhostingu ? tam som asi bol vcera, ked ma vyhodilo, rovnako ako Palyna

doplnok: nefunguje archiv clankov
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 5:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No neviem, testoval som to, ako sa len dalo, ale ani raz ma neodlogovalo ani nic podobne. Aky pouzivate prehliadac? Zial, nemozem nic robit, pokial sa chyba nestane aj mne...

Co sa tyka archivu clankov, je to spravene.
K vysvetleniu: Niektore veci som nuteny testovat priamo na serveri, nakolko pouzivame take nieco ako mod_rewrite, .htaccess a Zend Optimizer, co sa na lokale neda testovat. K vypadku Archivu doslo prave z dovodu, ze som sa hral s upravou adries , aby vyhovovali SEO poziadavkam. Jedna sa napr. o to, ze ked kliknes na Prihlasenie, tak ti nevyhodi adresu http://osadnici.com/modules.php?name=Your_Account, ale napr. http://osadnici.com/Prihlasenie... Fungovalo to krasne, ale nakolko sa stale v niecom hrabem, nieco som po***** a narychlo som nebol schopny zistit pricinu. Viem, ze si to tu pisem asi len pre seba, ale to tak trosku na ospravedlnenie Wink

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kepo napísal:
No neviem, testoval som to, ako sa len dalo, ale ani raz ma neodlogovalo ani nic podobne. Aky pouzivate prehliadac? Zial, nemozem nic robit, pokial sa chyba nestane aj mne...

stale v niecom hrabem, nieco som po***** a narychlo som nebol schopny zistit pricinu. Viem, ze si to tu pisem asi len pre seba, ale to tak trosku na ospravedlnenie Wink


Smile to mas z toho, ze si detailista... menej je niekedy viaC
ja pouzivam FF v roznych verziach od 1.5 do 2.0

edit: zaujimave je, ze na tomto kompe doma som sa nelogoval a napriek tomu po nacitani stranky som bol prihlaseny; napisal som prvu cast tohto prispevku a zmenil sa mi vzhlad na default (vid predchadzajuce prispevky), ale zda sa, ze som stale logon; tu doma mam WinXP prof SP2, FF 1.5.0.3

edit2: ked som sa vratil z fora na hlavnu stranku, tak ma vyhodilo z prihlasenia

edit3: pri dalsom navrate som stale prihlaseny, uz je to fu(c)kt ako AktyX
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kidak
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2006
Príspevky: 681
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 7:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby bol radšej detailista v iných veciach...však Kepino?! Wink Ale nebudem vám tu spamovať, akurát mi nefungovalo v adminovi história článkov podľa mesiaca...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

DAdy napísal:

edit: zaujimave je, ze na tomto kompe doma som sa nelogoval a napriek tomu po nacitani stranky som bol prihlaseny; napisal som prvu cast tohto prispevku a zmenil sa mi vzhlad na default (vid predchadzajuce prispevky), ale zda sa, ze som stale logon; tu doma mam WinXP prof SP2, FF 1.5.0.3

edit2: ked som sa vratil z fora na hlavnu stranku, tak ma vyhodilo z prihlasenia

edit3: pri dalsom navrate som stale prihlaseny, uz je to fu(c)kt ako AktyX

Pripisoval by som to najskôr nevyprázdnenej cache...Napr. http://www.osadnici.com/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=1 Prečo ma niekedy prihlási... Dobré je aj sem tam použiť klávesu F5, najlepšie v kombinácii Ctrl+F5 Wink.
Inak budeme túto chybu naďalej skúmať...

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: št november 08, 2007 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kidak napísal:
K..., akurát mi nefungovalo v adminovi história článkov podľa mesiaca...

Ako nefungovalo?! Kedy?! Už funguje?!
Malo vstupných informácií Wink

_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Kidak
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2006
Príspevky: 681
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: pia november 09, 2007 6:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Už to ide...nešlo, ale ide... Applause
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: pia november 09, 2007 8:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

kepo napísal:

Pripisoval by som to najskôr nevyprázdnenej cache...
Inak budeme túto chybu naďalej skúmať...


mne to v zasade nevadi; ale FF mam nastaveny tak, aby si nepamatal prihlasovacie udaje; cookies mam sice do skoncenia doby platnosti, ale ked uz sa hras so vselijakymi bezpecnostnymi nastaveniami...
ááá, viem, ze sa da vselico, len si to treba nastudovat a aplikovat; ja som sa stale nedostal ani k install toho xampu, nie to aby som riesil obsah webu Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: so november 24, 2007 10:06 pm    Predmet: chybajuce obrazky k nkt. clankom Odpovedať s citátom

pri niektorych clankoch sa neobjavuje obrazok; ten maly - hned pod nadpisom; je tam len vymedzene miesto a "ALT popis", takze v kode je zadefinovany; zeby chyba v databaze ?
zbadal som to pri dvoch clankoch - Mala uvaha o trampech a ten druhy... hmmm Z historie trampingu alebo nieco take ...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Anonymný






PríspevokZaslal: ne november 25, 2007 8:13 am    Predmet: Re: chybajuce obrazky k nkt. clankom Odpovedať s citátom

DAdy napísal:
...
zbadal som to pri dvoch clankoch - Mala uvaha o trampech a ten druhy... hmmm Z historie trampingu alebo nieco take ...

Vďaka, tie dva prípady som opravil. Chyba je v zlom zadaní cesty k obrázkom (správne si predpokladal, že zadefinovaná v databáze). V unixových systémoch "U" nie je "u"... zamysleny
Návrat hore
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vaše pripomienky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Môžete odoslať novú správu do tohto fóra
Môžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam