obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
apríl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
Fórum OSAdy

... trampská OSAda ...
... pre tulákov ...
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Vihorlat 2015
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vandre
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kidak
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2006
Príspevky: 681
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: so máj 02, 2015 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ágo, Osif & spol.:
Už máme predstavu akým smerom povedú Vaše kroky prvé dva-tri dni. A keďže my na Vihorlatské vrchy máme necelé tri dni a samozrejme chceme stihnúť pre nás tie najatraktívnejšie možnosti ktoré Vihorlat ponúka (čo v prípade Osifovho plánu ,,neviete 100% zaručiť"), rozhodli sme sa pre vlastnú variantu. A teda, že pôjdeme s Vami vlakom z KE o 8:50 po Michalovce, potom sa odpojíme. Ak niekoho zaujíma ako Vihorlat plánujeme prejsť my (napríklad Bobeša Smile ) kľudne to tu zverejním, alebo napíšem do správy. Verím, že toto naše rozhodnutie nikoho nerozčaruje, určite v budúcnosti to vyjde tak, že niečo pekné dáme spolu Wink
Vidíme sa teda (aspoň na chvíľu) vo vlaku...

_________________
Neber život vážne, aj tak sa z neho živý nedostaneš...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: so máj 02, 2015 3:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... s Kelom som preberal prvý deň a došli sme tiež k tomu, že vystúpime v Michalovciach. Busom potom pôjdeme do Vinného až na ten prvý partizánsky bunker. Pri bunkri môžeme hneď prespať a v sobotu pôjdeme túto časť po vrch Vihorlat: http://mapy.hiking.sk/?trasa=2jyse
Prespíme na Poľane pod Vihorlatom a v nedeľu pôjdeme ďalší úsek cez Sninský kameň (môžeme zísť aj dole k Morskému oku, alebo na druhú stranu k rašelinisku Hypkaňa)
Ten, kto bude len do nedele môže ísť z Sninského kameňa do Sniny. My budeme pokračovať ďalej na Nežabec ... a potom ďalej http://mapy.hiking.sk/?trasa=f3hgh
Ak by sme vychádzali zo Strážskeho, tak tí čo zostávajú do nedele by došli možno po Vihorlat ... a to je škoda, lebo toto je naj úsek Vihorlatu.
Napíš ako tam chcete stráviť 3 dni Vy.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kidak
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2006
Príspevky: 681
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: so máj 02, 2015 7:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate tak ako píšeš ty, len s tým, že by sa vynechala sekcia s bunkrom a na Vihorlat a následne na Poľanu by bol nástup z obce Jovsa (nová modrá t.z. až na Vihorlat). Ak by sme sa nechali nahovoriť Vami šlo by spojiť záujmy, no Snina a následne Košice by boli dobité v pomerne neskorých večerných hodinách. S mojou (rýchlou) variantou spíme pod Sninským kameňom druhú noc a v nedeľu poobede sme v KE (konkrétne ja idem so ženou a teda musím v nedeľu riešiť odložené decká, ktoré idú v pondelok do školy a my do práce). Ale nech rozhodne väčšina vo vlaku...respektíve je u Vás priorita ten bunker??

_________________
Neber život vážne, aj tak sa z neho živý nedostaneš...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: so máj 02, 2015 9:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Priorita je spať tam, kde je voda.
Máme ešte čas premyslieť to. V pondelok som celý deň na záhrade - dolina od Salyho chaty presne oproti - tam kde je jazierko - robím strechu na chatke. (jeho chatku vidím hned cez dolinu) Ak máš voľno, tak sa zastav. Bude tam aj Kelko.

... modrá z Jovsy sa stráca, neviem, či je preznačena nanovo. Viem, že tam dosť blúdia ... nie je ani na hiking mape, ani na freemap, a nemam ju ani v piatom vydaní papierovej mapy Vihorlatských vrchov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ago
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2009
Príspevky: 84

PríspevokZaslal: ne máj 03, 2015 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak v tom případě navrhuji modrou z Jovsy, aspoň bude hned první den sranda...
To by bylo, abychom to nezvládli.




_________________
Ágo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: ne máj 03, 2015 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Modra znacka z Jovsy na Vihorlat je zrusena bez nahrady. Vojensky obvod + prirodna rezervacia. Na mape Hiking je z vychodu k vrcholu nejaka divna tmavosiva ciara (ako znacka), neviem, co to je.
Doporucujem clanok http://hiking.sk/hk/ar/2640/hlavnym_hrebenom_vihorlatu.html vratane diskusie.
pripadne http://hiking.sk/hk/fo/49009/nova_tzt_vihorlat_kyjov.html
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kidak
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2006
Príspevky: 681
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: ne máj 03, 2015 4:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ágo je môj človek Smile Na mojej digitálnej mape (v PC) trvá výsľap z Jovse na Vihorlat cca 3,5hod. Nechce sa mi veriť, že by sme do večera nedali Poľanu cez Vihorlat ,,aj s prípadným blúdením". Dali sme už iné prasačiny....v noci....v zime....po požití Razz
Ale aj spomínanú značenú trasu z DAdyho odkazu (Vinné - Kyjov - Vihorlat - Poľana) musíme do zotmenie ,,zožrať"!!

_________________
Neber život vážne, aj tak sa z neho živý nedostaneš...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Ago
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2009
Príspevky: 84

PríspevokZaslal: po máj 04, 2015 10:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, spoléháme na vaše zkušenosti, odvahu a diplomacii. Máte někdo zkušenosti s těmito pravidly, resp. s následky vybočení z pravidel?
http://www.modranadcirochou.sk/Slovenska-verzia/Aktuality/Pravidla-pre-vstup-na-uzemie-VO-Valaskovce/

http://www.kamienka.sk/public/files/valaskovce_maj_2015.pdf

Jak jsou na tom vojáci ve vztahu k cestovatelům?




_________________
Ágo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Ago
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2009
Príspevky: 84

PríspevokZaslal: po máj 04, 2015 3:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě důležitá věc. Dohodněte to tak, abychom alespoň první večer strávili všichni společně, co vy na to?



_________________
Ágo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bobes
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 11. 12. 2007
Príspevky: 264

PríspevokZaslal: ut máj 05, 2015 9:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Do ktorého mesta si mám kúpiť lístok.

Bobeš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: ut máj 05, 2015 10:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pohyb vo vojenskom obvode Valaškovce je povolený počas víkendov. Harmonogram je tu: https://www.mosr.sk/harmonogram-vojenskych-cviceni-na-uzemi-vojenskych-obvodov/
Spať za hranicou vojenského obvodu nebudeme.
Taktiež sa tam nebudeme pohybovať dlhšie ako 24 hodín (neviem, ako by to niekto skontroloval, či som tam dlhšie) oheň tam tiež nebudeme robiť.
Taktiež nebudeme manipulovať s nájdenou technikou Laughing to sme nerobili ani na Bukáčoch.
Obrannú infraštruktúru ani neuvidíme takže foto sa tiež konať nebude.
Sú tam 2 miesta, na ktoré nie je vstup ani cez víkendy - je to ďaleko, tam tiež nepôjdeme.
Takže sa nie je čoho báť. Ešte som sa nestretol s nikým, kto tam bol mimo povolených dní a dostal by za to pokutu. Chlapíci z Humenného tam sú denne. Nemá to tam kto kontrolovať - nejsou lidi ...
Z Jovsy na Poľanu určite trafíme a stihneme to aj do tmy. Časť sa ide tak, ako sme chceli ísť my.
Písal som chlapcom z HN - možno mi niekto z nich pošle mapu.
... aaa ideme s vami z Jovsy Cool
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: ut máj 05, 2015 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bobes napísal:
Do ktorého mesta si mám kúpiť lístok.

Bobeš


Michalovce (maď. Nagymihály, nem. Großmichel, rómsky Mihaľa, jidiš Michajlovec alebo Mychajlovyc, ukr. Михайлівці)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Osif Otlak
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 30. 03. 2011
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: ut máj 05, 2015 9:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... píšem jak čínsky pisár ... Laughing
Tak som dostal odpoveď od chalanov z HN - poslali mapu - http://mapy.hiking.sk/?trasa=JPa3N
Je to trochu dlhšie - dalo by sa napojiť na Malý Peňažink a išlo by sa hore na Vihorlat (naša pôvodná mapa http://mapy.hiking.sk/?trasa=gTDYi )
... Ágo dá do Garminky aj túto trasu Laughing
Ja som tam bol už veľa X a je tam toľko lesných ciest, (nekontrolovaná ťažba) že sa tam veľmi ľahko dá zablúdiť.
No ak nás bude 10-12 tak sa budeme musieť držať spolu, kvôli odbočkám.
... ale tá trasa čo mi poslali je zaujímavá - tú dám isto s manželkou raz ako jednodňovku ...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ago
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2009
Príspevky: 84

PríspevokZaslal: st máj 06, 2015 10:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel Ágo neví, jak tuhle trasu dostat do přístroje (potřebuju soubor). Mám mapy hlavních a vedlejších lesních cest, ale není tam zakreslen VO Valaškovce. Vzhledem k tomu, že v MapSource ani v BaseCampu nejsou v tom místě zakresleny lesní cesty, tak nemám jak vytvořit trasu. Pokud máš vytvořený soubor s touto trasou (.gpx), tak mi ho prosim pošli.



_________________
Ágo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Ago
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 17. 03. 2009
Príspevky: 84

PríspevokZaslal: st máj 06, 2015 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Jožo vyřešeno, díky za radu. Teď už budeme bloudit vědecky. Doufám, že se ti také zadaří.





_________________
Ágo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Vandre Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam