obrazok
obrazok
obrazok   obrazok
obrazok
Chodníky v OSAde


Prihlásenie
Súkromné správy
WEBmail
Napíšte nám
Fórum
Fotogaléria
Návštevná kniha
Úschovňa súborov
Odporučte nás
Podporte nás


Zaslať článok
Archív článkov
Témy článkov
K stiahnutiu
Kalendár akcií
Banner k stiahnutiu


Vyhľadávanie
WEBové odkazy
Vyhľadávač spojov
Mapa sveta


Mapa stránky
Zoznam OSAdníkov
Štatistiky OSAdy
Otázky a odpovede
Kalendár akcií
apríl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Iné actions
Meniny
Narodky
Oslavy
Vander
Zo zvadiel
Oznámiť udalosť! Oznámiť udalosť!
Úschovňa súborov
Tvoja zložka ( upload/ ) neexistuje. Choď TU a vytvor si svoj ukladací adresár!
:: Póčo :.
Počasie Košice
Fórum OSAdy

... trampská OSAda ...
... pre tulákov ...
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastavenieNastavenie   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Recenzia na batoh

 
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: po september 14, 2009 2:01 pm    Predmet: Recenzia na batoh Odpovedať s citátom

Hoj tuláci! Obzerám sa synovi po poriadnom batohu-čo by ma nezruinoval...našiel som Pinguin Explorer 75.Vyzerá lepšie stavaný ako môj Trekspost Patagonia 80-ale treksporty sú drahé a šité v chine...kašlem na ne.Má niekto skúsenosti s batohmi Pinguin?Vopred dík za akúkolvek reakciu...Atti

UPS!...pozerám, že som v zlom vlákne...sorry-v tej rýchlosti som si to nevšimol.ak admin vie kam to patrí nech to kludne presmeruje... Wink

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: pia september 25, 2009 1:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vacsina u nas pouziva batohy Gemma (stare vzory), ktore drzia pekne i cez 20 rokov. Plnenie spredu ma tiez svoje vyhody. Napodobenina bol aj myslim batoh Tramp... Wink
_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: pia september 25, 2009 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrelá vďaka Kepo!Pozeral som ich v eshope...nevyzerajú zle.našťastie ma čas netlačí tak mám priestor na laborovanie.Hoj Atti

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: ut október 13, 2009 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry, je to mimo temu, ale neodpustim si otazku - naco je ti (synovi) 75 l batoh ???
ale aby som bol korektny - definuj ucel a potrebu a skusim ti nieco odporucit;
jo a vek a vysku cloveka pre ktoreho ma byt urceny

D'Ady
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: ut október 13, 2009 2:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa uz dlhsie chystam objednat si nieco ako http://usarmy.sk/svk/goods/1307/ruksaky-vaky-ruksak-bw-gebirg
To by mala byt tak moja velkost Rolling Eyes
_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: ut október 13, 2009 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy ...No aby som pravdu povedal D´ady-ja som vychádzal z mojich skúseností -preto hned 75l.Kornel má 19 a výšku 188cm.Naposledy som mu dal moju starú USku-no dopadlo to tak ako ja kedysi-odretými pleciami.Môj Treksport má fajn konštrukciu,len doplniek ( vreciek) má menej ako by som chcel.A ten Pinguin to má podla mojich predstáv.Ale ak dačo najdeš čo je zelené,narveš tam výbavu pre aspoň dvoch ludí (ja som nosil dvom 2 ročným deckám veci+stan a jedlo v marci po horách) a nezruinuje to môj rodinný rozpočet tak budem rád.

Kepo!Ruku na srdce-ako daleko by si s tým zašiel?Teda za predpokladu,že tam ozaj dačo nabalíš-ale ako recesiu to beriem!Ja som cez 10 rokov vláčil v Československu šitú US tornu-po dajakých úpravách som s tým bol velmi spokojný.Ale už som spohodlnel...hej,dá sa to tak nazvať.Pozerám,že sa chystáte na víkend šialiť počasie....no bude sviežo-ani nie tak zima ako vlhko.Tak nech Vám aspoň na hlavy slnko svieti!

hoj Atti
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kepo
WEB sheriff
WEB sheriff


Zaregistrovaný od: 17. 02. 2006
Príspevky: 721
Bydlisko: Pod širákom 7, Veľká Planina, Kassa, Slovensko, EÚ, Európa,

PríspevokZaslal: st október 14, 2009 7:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No, za mladi sme tiez behavali s USkami. Castokrat som do nej nemal co dat a remienky sa nedali ani zapnut na najmensi obvod (boli dlhe), tak som nosieval v strebe dlhu "hromnicnu sviecku" Wink. Alebo sme nosili len "tulaka" (deku stocenu vcelte a previazanu "kanadou"). Potom prislo obdobie s detmi, to som presedlal na Gemmu 60l.
A teraz nastalo obdobie, ze si deti nosia veci same a ja zistujem, ze nosievam vela zbytocnosti. A myslim, ze mi 30 l batoztek plne postaci (celta a spacak (600 g)sa pripnu zvonku, dovnutra pojde vlastne len zradlo a nieco na seba. Na vikendove vandriky to musi stacit Káva
_________________

Kepov podpis

 

 

 

 

 

admin OSAdy

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: st október 14, 2009 9:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Wink ...30l? Tak to ti závidím.Môj spacák Northland Alaska má hádam 1.80kg a slušný objem,aj ked sa stiahne kompresnými popruhmi.Za najšialenejším obdobím mladosti,ked som chodil iba s dekou a celtou aj vo februári ostali následky a tak moja Alaska mu robí spoločnosť celoročne.Na "staré" kolená som sa dočkal-syn má záľubu v divočine a tak sa chystám s ním zas trocha intenzívnejšie stúpať po napadanom lístí...a teraz ho naložím ja-aby som si tulačky vychutnal s vychádzkovou palicou... Laughing ale to je riadna nadsázka.

hoj Atti
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: št október 15, 2009 8:50 am    Predmet: atti Odpovedať s citátom

no, ked mas 19 rocneho syna, tak mozes byt aj v mojom stareckom veku, teda kolena, krize, chrbticu, ladviny a pecen mame rovnako zhumplovane Very Happy
ja nosim US-ku bezne, tu napr. v zime http://www.dady.nfo.sk/akcie/2008/08_01_jufema/ipage00008.htm
tato kopia ke dost velka, je pravda, ze do prvovojnovej originalky narvem len zimny spacak a nic viac... ma kratke remienky

no k veci - pre jednotlivca MUSI stacit na vikend aj na tyzden batoh 45 l
pokial vsak uvazujes s nutnostou nosit veci pre dve deti, tak ano, min 60 l je potrebnych;
staru Gemmu uz nezozenies, novsie typy nestoja za nic; Alpinus uz neexistuje Sad
ale pre istotu skus pozriet tie Gemmy, mozno sa ti zapacia; teraz musim popracovat, ale este skusim neskor napisat nieco konkretne,
ahoj
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: št október 15, 2009 9:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy ..jj...Haďák D´Ady...sa mi to zdalo povedomé,ale však ľudí je ako šafránu...!Počuj,koľko človekov zo Zvolena poznáš s menom Atti?....a ked dodám,že mám brášku archeologa... Wink Je fakt že normálne na vikend nenosíš viac ako 45l a na Čabrad by som išiel kludne aj s igelitkou-dakedy,no po mojom zreparovaní krčnej chrbtice neurologom sťažka behám v po meste s igelitkou v ruke dlhší čas....preto nosím batoh s bedrákom-ono vlastne celú váhu bágla nesie panva...keby ma tak videli reštaurátori!Teraz som bol pred mesiacom na hrade...peši z Kráľovej cez Lešť...v naväčšom lejaku...ale došli sme-síce po tme z konského...ale paráda!Ale k veci: bral som poriadny batoh,ako darčk k maturám( úspešným-inak ostane mne... Laughing ).Menší baťoh si hocikedy kúpi sám...Gemmy som kukal.Kepo mi dal tip.Ono na obrázku všetko vyzerá pekne,ale skúsenosti ludí,čo ich vláčia terénom sú na nezaplatenie...z česka na pinguiny mám len dobré reakcie.Výrobcov je veľa-aj tak sa zväčša u nás predávaný tovar šije kdesi pri Chang Jiang,ale mňa zaujíma aj cena...asi ako každého.
Inak kludne a nerušene pracuj...aby som mal na dôchodok... Laughing

hoj Atti

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: so november 21, 2009 9:33 pm    Predmet: atti Odpovedať s citátom

ahoj Atti, neviem ci je to este aktualne, ale slubil som, ze sa este ozvem ohladom batohu...
osobne sice nemam, ale podla ocitych skusenosti a tiez recenzii je velka spokojnost s batohmi zn. Tatonka. web je obvykly - tatonka.com
skus poziert v kategorii Products/Trekking modely Crest a Yukon.
Sice si pamatam, ze si basnil o nejakom 75+ l batohu, ale budem sa opakovat - menej byva casto viac Smile
(crest mas v 40 alebo 50ke, yukon 60l)
kupit sa daju aj na SK, v dobrych sportakoch urcite...
a ak by si chcel nejaku US-ku, tak mam jednu ne-originalku volnu Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
atti.hombre
SOSAK (SkoroOSAdníK)
SOSAK (SkoroOSAdníK)


Zaregistrovaný od: 14. 09. 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: ne november 22, 2009 3:30 pm    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Hoj D´Ady!
jj...dík za vynaložené úsilie-úlovok je perfektný, ten Yukon je neskutočne sympatická vec!...jedine cena to kazí.Dteraz som o existencii značky Tatonka nemal ani šajnu- do budúcna je to jeden z favoritov pri výbere.Ja som už poprosil brata v Brne aby mi doniesol toho tučniaka...Môj rozpočet je dosť mizerný,preto viac ako 90€ ráčov investovať nedokážem. Very Happy ...na margo US ky-ja mám doma tri kúsky: jedna je moja ( tú nosí prlíležitostne syn,jedna ja od brata-tú mala dcéra k dispozícii,ale už má inéprioritno...a tretia je ženina-upravená všitím vreca,aby sa jej nerozbalovala,tak ju dokáže zbaliť ( drží stále tvar a len kompresné popruhy pozaťahuje... Laughing ...čo by človek z lásky neurobil!Tak ju pekne zakonzervuj a budeš ju pravnúčatám ukazovať ako časť histórie... Wink

Prajem pekné jesenné dni a pozdravujem Jackie nu...hoj

Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DAdy
Zaslúžilý OSAdník
Zaslúžilý OSAdník


Zaregistrovaný od: 22. 08. 2007
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: po november 23, 2009 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no, mozno to pomoze niekomu v buducnosti - na cenu na zahranicnej webstranke netreba velmi pozerat... tam su ceny postavene na ich platy Smile
v SK obchode ides niekedy na menej ako polovicu... alebo treba vymaknut akcie, pripadne vyuzit znamych (priklady - spacak v cene 800€ na firemnom webe za 3500,- SK alebo zlavneny batoh s povodnou cenou 6000,- SK za polovicu Very Happy )

a US-ka ? nevidim dovod, aby som ju daval do depozitu, ja ju nosim celkom rad - vid moje foto z 17.10.2009 na Kalamarke
http://ontheroads.net/services/chatbox/images/62/14037_1.jpg

D'Ady
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra ... trampská OSAda ... -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Môžete odoslať novú správu do tohto fóra
Môžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
obrazok
OSAdníci.com
Powered by United Nuke
obrazok
obrazok obrazok ClankyOSAdne ForumK stiahnutiuPrihlasenienapis nam